Chorzęcin – Tomaszów Mazowiecki – 10 km

Wolbórka na proponowanym odcinku jest rzeką bardzo ciekawą lecz dosyć uciążliwą. Liczne zastawki, progi, mosty i utrudnienia pod nimi sprawiają, iż pokonanie tego odcinka staje się trudne – szczególnie dla mało doświadczonych kajakarzy. 

Dlatego też zalecamy spływ na tej rzece pod okiem doświadczonego instruktora. Spływ rozpoczynamy w Chorzęcinie tuż za czynnym młynem, który za zgodą młynarza można zwiedzić. Na odcinku do trasy S8 płyniemy wąskim korytem pomiędzy wysoko zarośniętymi brzegami, przez tereny łąkowe, w szpalerze drzew. Za wiaduktem trasy S8 rzeka ładnie meandruje, zmienia co chwila kierunek, jakby nie chciała wpłynąć do Tomaszowa, do którego w końcu wpływa i płynie przez zielone centrum w parku miejskim.

Spływ możemy zakończyć w centrum miasta, zaraz za kładką przy pomoście i pójść na zakupy do Galerii, albo po minimum godzinnym zmaganiu się z ostatnimi pięcioma kilometrami dopłynąć do Pilicy. Publikowany odcinek to 10 km na trasie Chorzęcin (młyn) – Tomaszów Mazowiecki (park pomiędzy ulicami Legionów – Warszawska). Spływ Wolbórką możemy zacząć trochę wyżej w Wolborzu czy Lubiatowie, a nawet w Będkowie. Opis i charakterystyka rzeki na stronie.