Pilica na trasie Inowłódz/Zakościele – Domaniewice (23 km), szlakiem wysp do promu.

Jeśli poznałeś już krótsze trasy do Mysiakowca lub Gapinina i jesteś przygotowany, żeby sprawdzić się na dłuższym odcinku to polecamy szczególnie spływ do promu w Domaniewicach. Jest to odcinek 6 km od mostu CMK w Grabinie do Domaniewic.
W głównej mierze jest to spływ łąkowy, jednak dwukrotnie mijamy także długie ściany lasu. 2 km za CMK na lewym brzegu rzeki za wyspą ujście Lubaczaki dosyć dużego, ale uregulowanego dopływu Pilicy.
Spływ kończy się na lewym brzegu rzeki bezpośrednio za promem w Domaniewicach. Jest to jedyny prom na Pilicy od źródeł do samego ujścia. Przed upłynięciem do mety należy uważać na prom, a także podwieszaną linę w poprzek rzeki. Od stanu wody w rzece zależy na jakiej wysokości znajduje się wspomniana lina.

Spływ na odcinku 23 km wymaga od nas pewnej siły oraz wytrwałości, ale głównie chodzi tutaj o chęci. Spływ ten może trwać około pięć – sześć godzin, a nawet i dłużej.

Warto tutaj wspomnieć, że do ponad 30 wysp, które znajdują się w korycie rzeki do Mysiakowca, dodajemy jeszcze co najmniej 13 do Gapinina. Do Mysiakowca duże wyspy należy opływać lewą stroną, ponieważ płynie się wtedy w pięknym krajobrazie otoczonym drzewami zarówno z brzegu jak i z wyspy. Mijamy także kościół św. Idziego z XI wieku.
Od mostu drogowego w Mysiakowca jest 6 km do Gapinina. W tym miejscu znajdują się kolejne wyspy w korycie rzeki. Na lewym brzegu przed Grotowicami znajduje się nowa Przystań z wiatą, a także dogodnym dojazdem nad rzekę. W Grotowicach Pilica tworzy charakterystyczne zakole z wyspami w korycie oraz szybszym nurtem.
Spływ kajakowy daje możliwość obcowania z przyrodą z jaką nie mielibyśmy możliwości obcować podczas jazdy rowerem czy innej formy rekreacji.